E-mail:
pingpong@t-online.hu

Reménységek Kupája - Budapest

2016.09.04.

A Magyar Asztalitenisz Szövetség tavaly rendezte meg először - idén pedig második alkalommal - a Reménységek Kupáját, melyen csak azok az újonc korú versenyzők állhatnak asztalhoz, akik 2015. január 1-e után lettek nyilvántartásba véve igazolt játékosként.

A SZAK-Sportiskola 3 fiút nevezett az U10-es korcsoportban (2006. január 1. után születettek), akiknek ez volt életük első országos versenye.

Mivel valamennyi hely kijátszásra került a versenyen, fiaink fejenként minimum 6 mérkőzést vívhattak pár óra leforgása alatt.

A csoport küzdelmekből egyedül Horváth Gábornak (U10) sikerült 2. helyezettként a főtáblára jutnia, Poór Patrik (U10) és Poór Balázs (U8) "csak" 3. lett a csoportjában, és a vígasz ágra került.

Horváth Gábor ezután még tudott nyerni egy mérkőzést, és ezzel a legjobb 8 közé került. A folytatásban sajnos kétszer kikapott és a 8. helyen zárta a megmérettetést.

Poór Patrik a vígaszág mindhárom összecsapását megnyerte és vígaszági aranyérmet akasztottak a nyakába, ami tulajdonképpen a 13. helyezést jelentette.

Poór Balázs - mint a mezőny legfiatalabbja - nagyon szépen mutatkozott be. 5. lett úgy a vígaszágon, hogy a napot 3 győzelemmel és 3 vereséggel zárta. Összesítésben 17. lett.

A MOATSZ remek kezdeményezése kiváló játék lehetőséget biztosít a legkisebbeknek, ráadásul a nevelőegyesületek a helyezések után sportfelszerelés támogatásban is részesülnek. A SZAK-Sportiskola 3 db Joola ütőborítást és 72 db tréning labdát kapott a fenti eredmények után.