+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

2 arany és 2 bronz érem a területi újonc, serdülő ranglistaversenyről

Akárcsak júniusban, ezúttal is a celldömölki OPAL asztalitenisz csarnok adott otthont a Nyugat-Magyarországi területi újonc, serdülő ranglistaversenynek. A II. osztályú rendezvény, negyed annyi pontot ad, mint egy országos ranglistaverseny, de így is rendkívül népszerű. Erős mezőnyben szereztünk értékes helyezéseket. 8 SZAK-Sportiskoolás versenyzőnk állt asztalhoz a két nap alatt.

A legnagyobb meglepetést Szarka Gábor (10 éves - képünkön) szállította, hiszen arany érmet szerzett az U11-es korosztályban.  Kiváló játékkal győzte le a verseny 2. és 3. kiemeltjét is nagy csatában. Győztelme akkor is kiemelkedő, ha nem indult ebben a számban két klubtrása Poór Balázs, és Gergely Márk.

Arany érmet akasztottak Molnár Liza (11) nyakába is, csak neki a saját korcsoportjánál két évvel idősebbek között.  Egészen a döntőig játszmát sem veszített, ahol aztán 3-1-re verte a tolnai Bruckner Lillát.  Liza még egy érem részese volt, hiszen serdülő (U15) párosban Pad Linával (Ajkai Bányász SK) az oldalán nyert bronz érmet.

Meglepetésnek számít Poór Patrik U13-as 3. helyezése is. Patrik a selejtezőből  szerencsésen jutott tovább, azután azonban jelentősen feljavult a játéka és egészen az elődöntőig menetelt. Nagy szüksége volt a sikerélményre.