+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

6 érmet szereztünk az újonc, serdülő Budapest Bajnokságon!

A hagyományoknak megfelelően az év első "A" kategóriás ranglista versenye a Budapest Bajnokság, melyet a Budapesti Asztalitenisz Szövetség rendez. A fiúk a BVSC, a lányok az Ormai Asztalitenisz csarnokban küzdöttek az érmekért és a ranglista pontokért 5-5 versenyszámban, újonc és serdülő korosztályokban. (Az ifik majd február közepén mérettetnek meg.) A SZAK-Sportiskola fiataljai 2 arany, 1 ezüst és 3 bronz érmet gyűjtöttek be, ráadásul  nagyon jó játékkal. Külön öröm, hogy az érmek felét lányaink szerezték meg.

2 arany érmet akasztottak Gergely Márk (14) nyakába, aki ellentmondást nem tűrő fölénnyel nyert párosban is és egyéniben is. Most először indult párosban a soltvadkerti Szabó Lánárddal, akivel a válogatottban is együtt fog majd játszani. (Poór Balázs korosztály váltása is közrejátszott.) Egymás ellen játszották a döntőt is egyéniben, ami hűen jelzi, hogy ők ketten a serdülő (U15) korosztály legjobbjai. Márk nagy kedvvel játszott, és játszmát sem veszített egyik számban sem!

2 érmet nyert Vass Borbála (12) is! Saját korosztályában, az U12-ben a dobogó 2. fokára, az újonc összevont (U13) korosztályban pedig a 3. fokára állhatott fel. Az U12-es eredménye papírformának számít, bár itt - mivel nem ad ranglista pontokat - nem lett volna fontos elindulnia. Egy kicsit elfáradt az U13-as számra és 2. kiemeltként "csak" bronzot zsebelhetett be. Érdekes, de talán még ennél is nagyobb siker, hogy a serdülők (U15) között a selejtezőből indulva a legjobb 8-ig jutott! Parádés hétvégét zárt Bori!

Bronz érmet hozott haza Szarka Gábor (15), aki serdülő (U15) párosban Vámosi Benjaminnal (KSI SE) érte el a sikert. Állandó párjával közel jártak a döntőbe jutáshoz is. Gábor egyéniben a kiemelési pozíciójának megfelelően a legjobb 8 között végzett. Akárcsak Márk, ő is páros partnerével játszott a legvégén, és 3-2-re kapott ki. Ahogy tőle megszoktuk, ezúttal is edzőket örvendeztető hozzáállással küzdött egész nap.

Óriási meglepetést okozott Vincze Luca, hiszen élete 2. országos versenyén bronz érmet kapott saját korosztályában, az U11-ben. U13-ban körbeverés után esett ki a selejtező csoportjából, poén számolást követően. A kisebb csalódást aztán serdülő (U15) egyéniben ellensúlyozta, hiszen a főtáblára tudta verekedni magát. A selejtezőben ráadásul 0-2-es hátrányról fordított nagy hittel.

Érmet ugyan nem nyert, de egészen kiemelkedő teljesítménnyel rukkolt elő Baranyai Júlia (13), aki Lucához hasonlóan még csak a 2. ranglista versenyén állt asztalhoz. A selejtezőből indulva két kiemelt lányt is legyőzött az újonc (U13) főtáblán! A legjobb 8 között a későbbi győztes Fegyver Zsófiától kapott csak ki. A serdülők (U15) között is feljutott a főtáblára, és csak nagy csatában kapott ki 3-2-re a legjobb 16 közé jutásért.

Hadilábon állt a szerencsével Bécsi Noémi (13), aki az újonc (U13) és a serdülő (U15) egyéniben is feljutott a főtáblára. Mindkétszer nagyon nehéz sorsolást kapott. Saját korosztályában nem sok hiányzott a 16 közé jutáshoz, ám az nem sikerült.