Rendhagyó módon idén nem Budapesten rendezték meg az újonc, serdülő MOATSZ Kupát, mivel a Ceglédi VSE bevállalta azt. A házigazdák alaposan kitettek magukért, remek körülményeket teremtettek a ranglista versenynek. Kár, hogy a versenybíróság csúnyán belerondított az összképbe. A SZAK-Sportiskola 4 versenyzővel vett részt a két napos rendezvényen, és a serdülőknél ismét kiváló eredményeket értünk el.
Házi döntőt játszottak lányaink a serdülő páros versenyszámban, ahol Vass Borbála állandó partnerével Váradi Emmával (Dunaharaszti) és Baranyai Júlia a soproni Péntek Kincsővel indult. Bori és Emma legutóbb simán nyert magyar bajnoki címet ebben a számban, így némi meglepetés, hogy ezúttal Julcsi és Kincső nyert és állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Ebben a számban Vincze Luca ezúttal is egy nyírbátori lánnyal rajtolt, és vesztükre már a 2. fordulóban összetalálkoztak a magyar bajnok párossal.
Érmeket reméltünk serdülő egyéniben is, hiszen Vass Bori az első, Baranyai Julcsi pedig a 3. helyen volt rangsorolva. A titkon remélt házi döntő elmaradt, amit Julcsi párja, Péntek Kincső (TURRIS SE Sopron) húzott keresztül. Kiváló formában versenyzett ezúttal a soproni lány és a negyeddöntőben Vass Borit, a döntőben pedig Baranyai Julcsit győzte le. A döntő rendkívüli izgalmakat hozott, hiszen az 5. játszma végjátékában 17-15-re kaptunk csak ki balszerencsés körülmények között. Így Péntek Kincső tudott duplázni a versenyen, nem pedig a mi Baranyai Júliánk. Julcsi arany és ezüst érme így is kiemelkedő teljesítmény! Vincze Luca (13) az idősebb korosztályban a főtábla első fordulójában esett ki, miután a selejtező csoportját megnyerte a selejtező csoportját.
U11-ben és U13-ban asztalhoz állt Németh Maja is, aki ismét jól játszott és mérkőzést is tudott nyerni.