Telefon:
+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Bük-fürdő Kupa: Csak a SZAK-Sportiskola tudott érmet szerezni a megyéből az országos ranglista versenyen!

Megtöltötték a büki sportcsarnokot a hétvégén az ország legfiatalabb pingpongosai. Harmadik alkalomml rendezett I. osztályú országos újonc és serdülő ranglistaversenyt a Büki TK. A SZAK-Sportiskola valamennyi igazolt újonc versenyzőjével nevezett a rendezvényre,csak Poór Patrik hiányzott, betegség miatt. Első oszágos versenyén állt asztalhoz Gergely Márk (u8) és Szarka Gábor (u9). Szépen teljesítettek.

A legjobb eredményt az esélyeknek megfelelően ezúttal is Molnár Liza (U10)- edzője Vaida Florin -  érte el. Az U11-es korosztályban az 5. helyen volt kiemelve, melyet magasan túlteljesített a legvégére. Lassan lendült játékba, de gond nélkül vette a selejtezőket. A főtáblán előbb Dohoczki Nőrát (Statisztika PSC),  majd Csóri Laurát (Jászkun Volán) győzte le 3-1 és 3-2 arányban. Ezzel már a legjobb 4 közé jutott. Az elődöntőben a 2. helyen kiemelt Jakab Orsolyánál bizonyult jobbnak, 3-1-el került a döntőbe. A magyar ranglista 2. helyezettjétől, Müller Evelintől (Soltvadkert) kapott a fináléban 3-0-ra. Liza fejlődése versenyről versenyre tetten érhető, hiszen ez volt eddigi legjobb eredménye országos I. osztályú ranglista versnyen! A 4. helyre jött fel az országos ranglistán!

A küzdelmeknek azonban ezzel még nem volt vége számára, hiszen a nagyobb újonc korcsoportban, az U13-asok között is asztalhoz állt. Gond nélküli selejtezőket követően a főtáblán is szerzett egy könnyű győzelmet, majd a 16 közé jutásért a későbbi 2. helyezettől, Trungel Mireállától (KSI SE) kapott ki. Már a 3 évvel idősebbek között is 19. a ranglistán!

A fiúk közül Poór Balázs (U10) teljesítményét kell még kiemelni, hiszen ő is az eddigi legjobbját nyújtotta Bükön. A selejtezők után a főtáblán Pad Ágostont (Ajka), majd a ranglista 5. Imre Gábort (Sopron) sikerült megvernie. Legjobb 8 közé még sohasem jutott országos versenyen egy évvel idősebbek között! A torony magas esélyes, az 1. helyen kiemelt Kizakisz Georgiosz Nikolaosz (Yorgos SE) állította meg a negyeddöntőben.

Ebben a korcsoportban asztalhoz lépett még Szarka Gábor (U9) és Gergely Márk (U8) is. Mindketten 1 győzelmet és 2 vereséget szedtek össze a selejtezők során. Márk 3. lett csoportjában, ám Gábor körbeverést követően 2. helyen továbbjutott a legjobb 24 közé. Első versenyeseinktől kiváló teljesítményt láthattunk!

A szombat délutáni U13-as újonc fiú számban ezúttal sajnos nem szurkolhattunk főtáblás versenyzőnek. Horváth Gábortól - tudása alapján - elvárható lett volna a továbbjutás, ám hetek óta sérüléssel bajlódik ami meglátszott teljesítményén.

A vasárnapi serdülő számokban Puklér Júlia, Pap Zsigmond, és Horváth Gábor volt csak érdekelt. Mindhárman egy győzelmet szereztek csoportjukban, de kiestek.

Jegyzőkönyvek:

A Szombathelyi Sportiskola asztalitenisz szakosztálya továbbra is várja 5-8 éves fiúk és lányok jelentkezését.