+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Gergely Márk bronz érmet szerzett a Molnár János emlékversenyen

25. alkalommal - de sajnos most utoljára - rendezte meg a BVSC-Zugló asztalitenisz szakosztálya a Molnár János emlékére létrehozott nemzetközi versenyt, melyen ezúttal 18 országból érkeztek az utánpótlás korú játékosok. Az emlékverseny történetében sok szép érmet nyertek versenyzőink, de a legjobb évünk 2001-ben volt, amikor az összetett pontverseny megnyerésével elhódítottuk egy évre a vándor díjat. Nagy meglepetést okoztunk akkor ezzel, de 2006 óta - amikor is Lendvai Gergely győzött az U13-ban - nem tudtunk érmet szereztni. Ezidáig...

A még csak 10 éves Gergely Márk az U11-es kategóriában már tavalyi is felhívta magára a figyelmet, hiszen legjobb magyarként a negyeddöntőig jutott. Ebben az évben már a dobogóra is felállhatott a rendkívül erős mezőnyben. Döcögősen indult pedig számára a verseny, alaposan meg kellett küzdenie a csoport  küzdelmek során is a továbbjutásért. Nehezen lendült játékba, ám a főtáblára már nem lehetett panaszunk.. 2 győzelem után az elődöntőben az 1. helyen kiemelt szlovák Kokaveccel került szembe, ahol 3-1-re kikapott. A 3. hely különösen kiemelkedő siker, hiszen a SZAK-Sportiskola versenyzője még jövőre is ebben a kategóriában indulhat.

Szép eredménnyel rukkolt elő Szarka Gábor is ugyan ebben a korosztályban, aki a selejtezőkben megverte a 2. kiemelt szerb Jakobljevet. Így egyből a legjobb 8 közé került a főtáblán. A negyeddöntőben a francia Kavaillevel szemben búcsúzott. A megszerzett 6. helyezés mindenképpen várakozáson felüli.

Poór Balázs indult még sportiskolásaink küzül az U12-es és U13-as mezőnyben. Mindkétszer a fútáblára verekedte magát. A kisebbeknél ez a legjobb 16-ot, a nagyobbaknál pedig a legjobb 32-t jtelentette. Gergely Márk és Szarka Gábor az U13-ban kiesett a selejtező csoportjából.