+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Gergely Márk ezüst érmet szerzett Havirovban, a Cseh Nemzetközi Bajnokságon

Újabb nemzetközi sikerrel örvendeztetett meg bennünket a még mindig csak 12 éves Gergely Márk.  Ezúttal a Cseh Nemzetközi Bajnokságon szerzett ezüst érmet U13-ban.

Az EB-re készülő utánptótlás válogatott utolsó felkészülési állomása volt a Cseh Nemzetközi Bajnokság, ahová csak azok utaztak, akik majd július elején Belgrádba is. Márk két számban állt asztalhoz  Havirovban, U13-ban és U15-ben.

Saját korosztályában két vereséget könyvelhetett el, mindkettőt a későbbi győztes Japán Shunto Iwaida ellenében. Először a csoport körben, később pedig az újoncok döntőjében kapott ki a bal kezes ázsiai fiútól. Az eredmények itt megtekinthetők:

Az idősebbek között - ahol majd az EB-n is indul - a főtáblára kerülést követően az 1. fordulóban esett ki versenyzőnk, de a legjobb 32 közé kerülés is szép eredménynek számít.