+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Gergely Márk mindkét újonc versenyszámot megnyerte a MOATSZ Kupán

Egykoron csak a MOATGSZ Kupa volt az a ranglistaverseny, ahol korosztályos (U11-esés U12-es) versenyszámokat is rendeztek. Mostanra már minden újonc versenyen rendeznek U11-es számot, sőt ranglistát készítenek ennek a korosztálynak.

5 SZAK-Sportiskolás játékosunk (3 fiú és 2 lány) állt asztalhoz szombaton a két korosztályban, és mindannyiukat nagy dícséret illeti. A fiúk a KSI termében küzdöttek, ahol Gergely Márk (11) számított a toromny magas esélyesnek. Az 1. helyen kiemelt játékosunk úgy nyerte meg a legkisebbek versenyét, hogy még játszmát sem veszített. Márk egész nap rendkívül motiváltan és magas szinten játszott.!

Lányaink az Ormai csarnokban ügyeskedtek. Vass Borbála (9) és Bécsi Noémi (10)  is 2 győzelemmel és 1 vereséggel jutott fel a 16-os főtáblára, kiváló játékkal. Sajnos a sorsolásnál nem volt szerencséjük, mert az 1. és a 2. kiemeltettel játszottak a nyolcaddöntőben, és 3-0-ra kikaptak.

Az összevont újonc számban (U13) a 3 fiúnknak nem kellett selejtezőt játszania, hiszem Gergely Márk az 1., Poór Balázs a 2. és Szarka Gábor a 7. kiemelési pozíciót kapta a főtáblán. A szeptemberi büki országos bajnokságon házi dőntőt játszott Márk és Bazsa, titkon ebben reménykedtünk most is. Gergely Márk kimagasló formában játszva menetelt a döntőig, Poór Balázs azonban elvérzett a 4 közé jutásért Lovas Csongor(Dunakeszi)  ellenében. Ő is és Szarka Gábor is - aki fokozatosan lendült játékba a főtáblán - a legjobb 8 között fejezte be a versenyt. "Gabó" Fegyver Zsombortól (KSI SE) kapott ki a dobogó küszöbén.

Az U13-as számot végül ellentmondást nem tűrő játékkal Gergely Márk nyerte meg, aki 2 évvel fiatalabb ennél a korosztálynál! Nem csak az eredmény, dea mutatott játék is kiemelkedő volt!