+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Gergely Márk nyerte a Cseh nemzetközi bajnokság serdülő számát!

Az ETTU (Európai Asztalitenisz Szövetség) Youth Series Csehországi állomán két SZAK-Sportiskolás játékosunk ölthette fel a címeres mezt. Gergely Márk (13) és Vass Borbála (U11) csapatban, vegyes párosban és két egyéni számban állhattak asztalhoz az 5 napos versenyen. Mióta az EB kiemeléshoz minél jobb európai ranglista helyezésre van szükség, fontos nem csak WTT versenyeken rajtolni. Igaz, hogy a színvonal nem éri el a világ szövetség által rendezettekét, de - főleg a legfiatalabbaknak - kiváló versenyzési lehetőséget és sok-sok összecsapást nyújt.

Plzen örökké emlékezetes lesz Gergely Márk számára, hiszen 3 számban is döntőt játszhatott. A legjobb eredményt serdülő (U15) egyéniben érte el, hiszen arany érmet nyert. Nem volt azonban könnyű menetelés a dobogó tetejéig, hiszen minden főtáblás meccse döntő szettbe torkollott. Nehéz ága is volt, erős ellenfeleket kellett legyőznie. A döntőben a belga Janssens ellen 0-2-ről fordított. Szerencsére a nehéz helyzetekben mindig rá tudott kapcsolni. Márk ezüst érmet vehetett át vegyes párosban, pedig Dohoczki Nórával ők voltak a verseny 1. számú kiemeltjei. A döntőben kimondottan gyenge játékkal szenvedtek vereséget a hazaiak kettősétől, Skalda-Holejsovska duótól. Reálisnak mondható a csapatban szerzett ezüst érme, miután az osztrákok 3-0-ra nyertek Gergely Márk-Szabó Lénárd ellen a döntőben. A csoport küzdelmek során pedig egyszer megvertük a sógorokat 2-1-re.

Vass Borbála (11) számára különösen hasznos az ETTU által szervezett sorozat, hiszen az 5 nap alatt rengeteg jó meccset lehet játszani idősebbek között, erős ellenfelekkel. Bori U13-ban indult és csapatban Fegyver Zsófiával a 6. helyen végeztek. Vegyes párosban Zsigmond Simonnal a legjobb 8-ig jutottak, és közel jártak az éremhez. Egyéniben nem sikerült a főtáblára jutnia sem U13-ban, sem pedig U15-ben. Játékosunknak sok-sok ilyen versenyre van szüksége.