+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Jó játék és 3 értékes érem a gödöllői ranglistaverseny mérlege

Két héttel az évadnyitó MOATSZ Kupa után ismét ranglistaversenyen vettek részt a SZAK-Sportiskolás fiatalok. A lányok Budapesten, a fiúk Gödöllőn álltak asztalhoz szombaton és vasárnap. A csapat 3. hely után egy arany és újabb két bronz érem került a tarsolyunkba.

A csapatversenyek másnapján az újonc (U13) számokra került sor Gödöllőn, melyen válogatott versenyzőnk, Gergely Márk esélyeshez méltón szerepelt. Ranglistavezetőnk kétszer egy játszmát bukott mindössze a nap folyamán és ismét arany érmet vehetett át eredményhirdetéskor. Az 5. helyen rangsorolt Szarka Gábor nagy csatában kapott ki a nyolcaddöntőben, és a 9-16. között végzett. Torkos Domonkos a selejtező csoportjának megnyerése után a főtábla első fordulójában esett ki.

A vasárnapi serdülő (U15) számok két bronz érmet hoztak sportiskolásainknak. Gergely Márk és Poór Balázs párosban még akár a végső győzelemre is esélyes volt, ám nem jutottak a döntőig. Egy soltvadkerti kettőstől kaptak ki az elődöntőben, ami azért csalódást jelent. Sok hibával játszott a két válogatott versenyzőnk. Szarka Gábor Vámosi Benjaminnal (KSI SE) az oldalán a legjobb 8 közé jutott, ami viszont bőven várakozáson felüli teljesítmény. Torkos Domonkos a celldömölki Németh Bencével indult és egy mérkőzést tudtak nyerni.

Serdülő egyéniben (U15) senki sem okozott csalódást. Még akkor sem, ha Gergely Márk nem jutott a legjobb 4 közé, hiszen a későbbi győztes, és első helyen kiemelt Kizakisz Nikosztól szenvedett vereséget. Bronz éremmel térhetett viszont haza Poór Balázs ebben a számban is, miután nagyon szép játékkal menetelt az elődöntőig. Cseri Ádám verte meg őt ott, de csak minimális különbséggel, 3-2-re. Jó színvonalú csatát vívtak. Szarka Gábor túlteljesítette az elvárásokat. A 2 évvel idősebbek között a legjobb 16 közé verekedte magát. Torkos Domonkos nem jutott túl a selejtezőkön.

Két leány versenyzőnk Budapesten ezúttal nem tudott érmet szerezni, de sok jó csatát vívtak. Bécsi Noémi és Vass Borbála saját korosztályában (az U11-ben) az 5-8. helyen végeztek. A nyolcaddöntő ellenfelei ezúttal jobbak voltak náluk. U13-ban (a nagyobb újonc korosztályban) Vass Bori jutott a főtáblára, ahol a későbbi győztestől kapott ki a 16 közé jutásért.