+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Kiváló eredmények a Vörsas Kupa első napján U17-ben

Egyesületünk már 1995 óta rendez - szinte minden évben - I. osztályú, (vagy ahogy most hívják arany fokozatú) országos ifjúsági és felnőtt ranglistaversenyt. 2009. óta hívják rendezvényünket Vörsas Kupának, amit fő támogatónkról neveztünk el. Legfőképpen fiú és férfi versenyeket rendeztünk, de néhány évben nők is asztalhoz álltak Szombathelyen. Egészen pontosan főként Szombathelyen, mert 2009-ben Bükön, 2019-ben pedig Celldömölkön csináltuk meg a Vörsas Kupát, terem gondok miatt. Két évvel ezelőtt még eljött az új otthonunkba, ahol a versenyt rendeztük, ám sportágunk fő mecénása Illés Ernő idén már nem lehetett itt.  Mi azonban nem feledjük, hogy mennyi mindent tett szeretett sportágunkért, és a szombathelyi verseny sorozatért. Büszke lett volna arra is, hogy a szombathelyi fiatalok milyen kiválóan szerepelnek a versenyén.

A hagyományoknak megfelelően a páros számmal kezdtünk és komoly meglepetésekkel. Szép teljesítmény, de kevésbé meglepetés, hogy a 2. helyen kiemelt Poór Balázs-Gergely Márk párosunk ezüst érmet szerzett. Ők ketten már régóta jól játsszák a párost, és most nyerési esélyeik is voltak. A döntőben a Kizakisz-Moravcsik duó ellen már 2-0-ra is vezettek, itt fogyott el a tudomány. Az igazi meglepetést Horváth Gábor és Poór Patrik szállította, mivel bronz éremig jutottak. Ők az elődöntőben kaptak ki a végső győztestől. Régóta vártuk már tőlük a hasonlóan jó játékot. Szarka Gábor és Torkos Domonkos nem tudott mérkőzést nyerni.

Az egyéniben még ennél is komolyabb meglepetéseket okoztak a SZAK-Sportiskolás fiatalok, talán a hazai pálya előnyeinek is köszönhetően. Ezek közül is kiemelkedett Gergely Márk (13) második helyezése a 4 évvel idősebbek között. A negyeddöntőben a 2. helyen kiemelt Kizakisz Georgiosz Nikoszt (Szekszárd) győzte le 4-3, majd a szegedi Kasa Zsombort 4-2-re. A torony magas favorit Lei Balázs (Soltvadkert) állította meg a jó sorozatot 4-0-val.

Szintén nagyot ment Szarka Gábor (14), akinek még a csoportjának megnyerése is meglepetésnek számított. A főtáblára jutás után Klucsár Balázst (Dunakeszi) is legyőzte a tőle megszokott küzdeni tudással 3-1-re, és a legjobb 16-ban végzett.

A nyolcaddöntőig jutott Poór Balázs (15) is, aki a selejtező gond nélküli abszolválása utána a 3. helyen kiemelt, KSI-s Fodor Csaba Artúrtól kapott ki miliméterekkel.

A 32-es főtáblára jutott még Horváth Gábor (17) és Torkos Domonkos (13), akik a csoport 2. helyéről léptek tovább. Mindkettőjüknek volt esélye még nyerni ezután is, de ez nem sikerült.

A párosban bronz érmet szerzett Poór Patrik (17) nem jutott tovább selejtező csoportjából.