Telefon:
+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Kiválóan sikerült a mohácsi újonc, serdülő országos bajnokság! 4 érmet szerzett a SZAK-Sportiskola.

Már csaknem 20 éve járunk rendszeresen Mohácsra, ahol mindig hiba nélkül rendezik meg az utánpótlás Magyar Bajnokságot. Nem volt ez másképpen most sem, ráadásul kiemelkedő eredményekkel térhettünk haza.

A legfényesebb érmet válogatott játékosunk, Gergely Márk szállította, miután megvédve címét Magyar Bajnok lett újonc fiú (U13) fiú egyéniben. Nem volt azonban könnyű dolga, hiszen az elődöntőben óriási küzdésre volt szüksége Fegyver Zsomborral (KSI SE) szemben. Döntő szettre kényszerült, igaz ott 11-2-re nyert. Mindenki mást játszmaveszteség nélkül győzött le! Ugyan ebben a számban Szarka Gábor a nyolcaddöntőben búcsúzott, ami kisebb csalódás, hiszen a verseny 4. kiemeltje volt. Bábik Zoltántól (BVSC) kapott ki.

Két érmet is szereztünk újonc (U13) párosban, amit most először rendeztek meg. Gergely Márk a soltvadkerti Szabó Lénárddal az oldalán ezüst érmes lett, pedig közel jártak a győzelemhez  A döntőben. 11-9-re kaptak ki az 5. játszmában a Fegyver Zsombor-Lindner Zétény kettőstől. A dobogó 3. fokára állhatott fel Szarka Gábor, aki korábbi párjával, Vámosi Benjaminnal (KSI SE) jutott el az elődöntőig. A későbbi győztes ejtette ki őket.

A SZAK-Sportiskola 4. érmét a serdülő (U15) korosztályban szereztük. A 3. helyen kiemelt Gergely Márk - Poór Balázs párosunk gond nélkül menetelt a legjobb 4-ig, ahol aztán a Varga Botond - Kizakisz Georgiosz Nikolaosz duótól kaptak ki. Ugyanit a Szarka Gábor - Vámosi Benjamin kettős a legjobb 16-ig jutott.

Nem nagyon szoktunk a korábbi években vegyes párosban indulni, ám idén a Pécsiek megkeresésére vállaltuk a szereplést. Nem bántuk meg, hiszen egy héttel ezelőtt Gödöllőn, most pedig Mohácson is jól szerepeltünk. Gergely Márk Szuhanyik Grétával, Poór Balázs pedig Nagy Judittal jutott a legjobb 8 közé a rendkívül erős mezőnyben.

Nem szabad megfeledkeznünk két lány versenyzőnkről sem, akik sok munkát fektetnek szeretett sportágukba nap, mint nap. Vass Borbála (10) a 9-12., Bécsi Noémi (11) pedig a legjobb 8 közöt tvégzett saját korosztályában, az U11 újonc leány egyéniben. U13-ban Vass Borbála vette sikerel a selejtezőket, a 32-es főtblára jutott.