+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Majdnem minden versenyszámban szereztünk érmet az újonc, serdülő OB-n

A 6 SZAK-Sportiskolás játékosunkból 5-en szereztek érmet a budapesti Országos Bajnokságon! A serdülő fiú pároson kívül minden számban a maximumot hozták ki magukból versenyzőink. A két legfényesebb érem Gergely Márk és Vass Borbála (képünkön) nevéhez fűződik. Előbbi serdülő fiú egyéniben, utóbbi pedig újonc leány párosban állhatott a dobogó tetejére.

Vincze Luca (11 éves) - aki még nem sok ranglista versenyen indult, - ismét kellemes meglepetéssel szolgált a Budapest Bajnokság után, hiszen korosztályában (U11) bronz érmet tudott szerezni. Pedig aztán nehezen birkózott meg a selejtező csoportjával, de utána egyre jobban belejött és a negyeddöntőből is  tovább tudott lépni. Szép siker az is, hogy az idősebb korcsoportokban is főtáblára tudott kerülni. U13-ban és U15-ben is 2. helyen jutott tovább csoportjából.

Vass Borbála (12) szolgáltatta a verseny legnagyobb meglepetését újonc (U13) leány párosban. Soltvadkerti párjával, Ivanics Izabellával arany érmet vehetett át, pedig erre előzetesen senki egy vasat sem tett volna. A torony magas favorit - a korosztály két legjobb játékosát - Fazekas Lizett-Fegyver Zsófia kettőst verték meg a döntőben 3-1-re. Bori kiugróan jó formában versenyzett, hiszen újonc (U13) leány egyéniben ezüst érmes lett. Az elődöntőben párját, Ivanics Izabellát verte meggyőzően. Fegyver Zsófiáé (KSI SE) lett az arany érem ebben a számban. Sajnos vasárnap reggelre lebetegedett, és a serdülő egyéniben már asztalhoz sem állt.

Baranyai Júlia (13) újonc leány párosban állhatott dobogóra. Bécsi Noémivel az oldalán két győzelmet követően éppen Vass Boriéktól kaptak ki az elődöntőben. Julcsi, - aki Lucához hasonlóan még csak szeptember óta igazolt versenyző - újonc (U13) leány egyéniben a Magyar Bajnokságon is a legjobb 8 közé tudott jutni, akárcsak a januári Budapest Bajnokságon. Nem volt tehát véletlen az akkori kiváló eredménye! Serdülő (U15) egyéniben a főtábla első körében kapott ki 2-0-s előnyről.

Bécsi Noémi (13) Baranyai Julcsival szerzett bronz érmet újonc párosban, nem először bizonyítják, hogy együtt jó párt alkotnak. Vass Borit és Ivanics Izabellát is megszorongatták az elődöntőben. Egyéniben ezúttal sem volt szerencséje a sorsoláskor. (Igaz, ehhez hozzájárult az is, hogy csak 2. helyen jutott túl a selejtező csoportján.) Az 1. helyen kiemelt Fegyver Zsófiát kapta a főtáblán, most már nem először. Serdülőben (U15) ugyan így a legjobb 32 között fejezte be a versenyt.

Gergely Márk (14) korosztályában, a serdülő (U15) fiú egyéniben ismét Magyar Bajnoki címet szerzett! Mondhatnánk, hogy a magyar ranglista vezetőjétől el is várjuk a győzelmet, de a sportban sosincs előre kiosztható győzelem. (Erre példa, hogy több kiemelt játékos is idő előtt búcsúzott ebben a számban.) Márknak egy nehéz mérkőzése volt, az elődöntőben. A ranglista 2. Szabó Lénárd ellen 1-2-ről fordítva jutott a döntőbe. Arany Borisz (Debrecen) a 3 játszmában összesen egy szettre való pontot tudott szerezni. Ezüst érmet akasztottak Márk nyakába serdülő vegyes párosban. Dohoczki Nórával (Budaörs) első helyen voltak kiemelve, de nem játszották jól a párost és a döntőben kikaptak Fegyver Zsombortól és Barcsai Szofitól. Ez ugyan kisebb csalódás, de sajnos nagyobb csalódás is jutott serdülő fiú párosban. Szabó Lénárddal ugyanis nem hogy megnyerni nem tudták az OB-t, de még a legjobb 4 közé sem jutottak. Csapni való játékkal Arany Borisztól és Tokai Ádámtól (Debrecen) kaptak ki 3-1-re. Gyakorolni kell még a páros játékot a júliusi EB-ig.

Szarka Gábor (15) érem nélkül maradt ugyan, de ahogyan szokott, versenyen mindig jobb  teljesítményt nyújt, mint máskor. Ráadásul nem is járt messze az érem szerzéstől. Serdülő egyéniben a legjobb 16 között végzett ugyan, de nagyon közel állt a továbbjutáshoz. Párosban Vámosi Benjaminnal (KSI SE) Márkékhoz hasonlóan mélyen tudásuk alatt játszottak és még a 8 közé sem tudtak bekerülni. Itt pedig jogosan vártunk újabb érmet.