Telefon:
+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Még sosem szerzett a SZAK-Sportiskola ennyi érmet Magyar Bajnokságon, mint most Szarvason!

Messzire kellett utaznunk az idei évi újonc, serdülő országos bajnokságra, de megérte! A szakosztály legeredményesebb versenyét produkálták játékosaink.

Az első napon (csütörtökön) az újoncok (U11 és U13) léptek asztalhoz, és 1 arany és 1 bronz érmet szereztünk. Papírforma győzelmet aratott a magyar ranglistát torony magasan vezető Gergely Márk. Válogatott játékosunk még játszmát sem veszített korosztályában, az U13-ban. Még a döntőt is 3-0-ra nyerte a soltvadkerti Szabó Lénárd ellen. Ebben számban Torkos Domonkos a nyolcaddöntőig menetelt. A másik érmet Vass Borbála gyűjtötte be, szintén saját korosztályában, az U11-ben. Bori - aki mindhárom napon kiválóan játszott - Fazekas Lizettől kapott ki az elődöntőben. Az idősebbek (U13) között a legjobb 16-ig, míg klubtársa, Bécsi Noémi a főtábla első fordulójáig jutott.

A második versenynapon - érthetetlen módon - csak két páros számot rendeztek a szervezők, de két érmet ekkor is bezsebeltünk. A SZAK-Sportiskola újonc (U13) fiú párosa Gergely Márk és Torkos Domonkos a dobogó 2. fokára állhatott fel 3 szép gyözelmet követően. Az első helyen kiemelt Szabó - Vámosi kettőstől kaptak ki a döntőben. A másik páros szám a serdülők vegyes páros versenyszáma volt, amelyben nem minden játékosunk indult. A 3 versenyzőnk mindannyian más klubbelit kaptak párjukként. Titkon két vegyes páros éremre számítottunk, ám csak egy jött össze. Gergely Márk a pécsi Nagy Rebekával az oldalán végzett a 3. helyen, miután az elődöntőben az első helyen kiemelt Varga Botond, Barcsai Sophie kettőstől kaptak ki. Sajnos a Poór Balázs - Nagy Judit (PTE PEAC) duó váratlan vereséget szenvedett a negyeddöntőben, pedig 2. kiemeltként vágtak neki a versenynek.

A harmadik (záró) nap 3 érmet hozott, melyben volt remélt és váratlan siker is. Az 1. helyen kiemelt serdülő (U15) párosunk Poór Balázs és Gergely Márk fokozatosan lendült játékba, de aztán esélyeshez méltón meg sem álltak a dobogó tetejéig. Az arany érem mellett nem sok hiányzott a bronz éremhez a Szarka Gábor - Vámosi Benjamin (KSI SE) párosnak sem, kár, hogy a döntő szettet nem sikerült abszolválniuk a 4 közé jutásért vívott küzdelemben. Remek játékkal a legjobb 16 közé került két újonc leány vesenyzőnk, Bécsi Noémi és Vass Borbála a serdülők között. A serdülő (U15) egyéni szám sok váratlan eredményt hozott. Ebben benne voltak a SZAK-Sportiskola játékosai is pozitív és negatív szempontból is. Két versenyzőnk állhatott fel a dobogó 3. fokára szombaton este 8 óra körül, ám egyáltalán nem az előre remélt összetételben. Gergely Márk - mint a szám 3. kiemeltje - folytatta jó szereplését, és csak Varga Botondtól kapott ki az elődöntőben, aki az Europa ranglista 4. helyezettje. Poór Balázstól - a 2. helyen kiemelt játékosunktól - vártuk a másik érmet, ez azonban nem jött össze. Bazsa nem játszott jól, és sajnos már a 8 közé jutásért kikapott debreceni ellenfelétől. Mielőtt még rossz szájízünk alakulhatott volna ki, bomba meglepetésnek lehettünk szemtanúi. Az éppen csak főtáblás, 16. helyen kiemelt Szarka Gábor extázisban játszott. Egymás után játszotta a végletekig kiélezett mérkőzéseket, és nyerte meg őket. 3 győzelmet követően azt vettük észre, hogy már a legjobb 4 között van. "Gabó" bronz érme bomba meglepetés még akkor is, ha 2 évvel ezelőtt - Bükön - végrehajtott már egy ehhez hasonló bravúrt. A még csak 11 éves Vass Borbála főtáblára jutása a serdülők között is komoly eredménynek számít.