E-mail:
pingpong@t-online.hu

SZAK-Sportiskola fölény a győri ezüst fokozatú újonc, serdülő ranglistaversenyen

A győri Nyugat-Magyarországi ezüst fokozatú versennyel párhuzamosan a keleti országrésznek is rendeztek ugyan ilyen ranglistaversenyt, csak éppen Budapesten. Ez aztán minden keleti és Budapest közeli klubot inkább a fővárosba vonzott. Így Győrben a szokottnál kevesebben neveztek.

A két napos eseményen összesen 7 érmet gyűjtöttek a SZAK-Sportiskola tehetségei. Szombaton az újoncok között mindhárom játékosunk szerzett érmet. Vass Borbála (képünkön) szép játékkal nyert az U11-es számban és a nagyobbak között, az U13-ban is 2. helyen végzett. Bécsi Noémi saját korosztályában - a 11 évesek között - bronz érmes lett, a nagyobbaknál 5-6. helyen végzett.

Kellemes meglepetést okozott Torkos Domonkos (12) azzal, hogy újonc (U13) egyéniben magabiztosan nyert. A celldömölki Németh Bencét  győzte le a döntőben. Sikere nagy előrelépést jelenthez a ranglistán.

A vasárnapi serdülő fiú számokban még nagyobb volt a fölényünk. Az egyéniben és a párosban is a dobogó első két fokán szombathelyi fúk álltak. Gergely Márk nyerte a serdülő (U15) fiú egyénit, ahol Poór Balázs lett ezüst érmes. Kettejük párosa játszma veszteség nélkül győzött a páros versenyszámban. Szarka Gábor 2. lett párosban, ahol a celldömölki Gőgös Martinnal indult. Egyéniben az 5-8 között végzett.

A következő hétvégén az ifjúságiak ezüst versenyére kerül sor Celldömölkön.