+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Taroltunk az év első versenyén, a Budapest Bajnokságon!

Hagyományosan az év első országos I. osztályú ranglista versenye a Budapest Bajnokság. A SZAK-Sportiskola 5 utánpótlás korú versenyzője indult az újonc és serdülő korosztályokban. A fiúknál - válogatott játékosainknak köszönhetően - amelyik számban elindultunk, magabiztosan nyertünk is! A mérleg 3 arany, 1 ezüst és 1 bronz érem!

Szombaton az újoncok léptek asztalhoz, ahol 4 játékosunkat neveztük. (Torkos Domonkos betegségei miatt visszalépett.) Az első érmünket Vass Borbála szerezte U11-es (kis újonc) korosztályban. A magyar ranglista 4. helyezettje játszma veszteség nélkül menetelt az elődöntőig, ahol a későbbi győztes Fegyver Zsófia állította meg őt, így bronz érmet akaszthattak Bori nyakába. A két évvel idősebbek között a klasszikus újonc (U13) számban a legjobb 16 között végzett. Ugyan itt Bécsi Noémi (12) felkerült a főtáblára és a 32 között fejezte be a versenyt.

Esélyeshez méltón arany érmet szerzett az újonc fiú (U13) versenyszámban Gergely Márk. A világranglista jelenlegi 7. helyezettje a döntőig mindössze 1 szettet bukott, A fináléban a soltvadkerti Szabó Lénárd ellen már komoly csatára kényszerült, ám végül 3-1-re nyert.

Vasárnap is halmozták fiaink az érmeket, ráadásul a legfényesebbeket. Megerőltetés nélkül nyerte a serdülő (U15) fiú páros számot a Poór Balázs - Gergely Márk kettősünk. A SZAK-Sportiskola két válogatott játékosai csak az elődöntőben és a döntőben veszített 1-1 játszmát, győzelmükhöz azonban kétség sem férhetett.

A két fiú egyéniben sem tűrt ellentmondást. Addig meneteltek a főtáblán, míg házi döntő nem lett belőle. Szokásuknak megfelelően látványos és szoros mérkőzést vívtak, melyet ezúttal Poór Balázs nyert meg. "Bazsa" ezen a napon még szetett sem bukott! Gergely Márknak a döntőig csak egy nehéz meccse volt, a negyeddöntőben. Lindner Zétény ellen kellett fordítania 1-2-ről. Mindkét fiú így 2-2 arany érmet és kupát vihetett haza.

Serdülő egyéniben a legjobb 32 között végzett még Szarka Gábor és a lányoknál Vass Borbála. Szép eredménynek - bár bizonyos fokig papírformának - számít Szarka Gábor és Vámosi Benjamin (KSI SE) páros teljesítménye, ahol a legjobb 8 között végeztek. (Márktól és Balázstól kaptak ki a 4 közé jutásért.)

Ezen a hétvégén ismét sok érmet és gratulációt gyűjtött be a SZAK-Sportiskola.