+36-30/946-3274
E-mail:
pingpong@t-online.hu

Vörsas Kupa: Celldömölki házidőntő a felnőtteknél

Egyesületünk már 25 éve rendez minden esztendőben I. osztályú felnőtt és ifjúsági ranglista versenyt. Idén immár 11. alkalommal volt a Vörsas Kft. a főtámogató, aki az összes díj felajánlója volt ezúttal is. Legtöbbször Szombathelyen, néhány alkalommal Bükön láttuk vendégül az ország legjobb ifjúsági és felnőtt asztaliteniszezőit. Ezúttal a vadonatúj celldömölki OPAL Asztalitenisz Csarnok adott otthont e rangos eseménynek. (Mivel a szombathelyi asztalitenisz csarnok átadása csúszik, ezért kellett a vasi kisvárosba vinnünk hagyományos rendezvényünket.)

A felnőtteknél a tavalyihoz hasonló létszámú nevezés érkezett (55 fő). A 8 főtáblás kiemelthez a 12 selejtező csoportból csatlakoztak még 24-en, így alakult ki a 32-es főtábla. Vas megyét a felnőtteknél csak a házigazda Celldömölki VSE képviselte, 6 fővel.

A versenyt az 1. helyen kiemelt Fazekas Péter (Celldömölk) nyerte, miután színvonalas mérkőzésen 4-2-re legyőzte a döntőben klub társát, Kriston Dánielt. Az ezüst érmes a negyeddöntőben legyőzte a címvédő Molnár Krisztiánt, ám a döntőben kisebb húzódást szenvedett, ami kihatott a játékára is. Fazekas Péter így 2009. és 2016. után - megérdemelten - harmadszor is hazavihette a Vörsas Kupát.

Az egyéni döntősök (Fazekas és Kriston) párosban is szépen meneteltek, egészen a döntőig. Ott a rutinos Vitsek Iván és Németh János kettős elhódította az első helyet, és a szép díjakat.